Superbike-online.cz

Základní informace o Superbike-online.cz

Superbike je zpátky, chtělo by se říct. Pravda je taková, že jsme nikdy nebyli pryč. Jen jsme připravovali opravdový upgrade nejstarších internetových stránek o motorkách v ČR.

Máte před sebou moderní a funkční redakční systém, který jsme připravovali s nejlepšími programátory u nás. Náš cíl je jasný – být znovu předním internetovým portálem o motocyklech. Nebude to lehké, ale máme ty nejlepší předpoklady. Vynikající platformu, nadšené a zkušené spolupracovníky a hlavně – motorky jsou náš život a z naší práce to bude znát. Proto vítejte na našem novém webu a budeme rádi za každou vaši připomínku nebo návrh na zlepšení. Pokud máte nějaký dobrý nápad, nenechejte si ho pro sebe, ale napište nám. Budeme za to opravdu rádi a jedině tak můžeme být ještě lepší. Díky :-)

Ještě pár slov k současnému stavu webu, naprostá většina jeho funkcí je zprovozněna, ale něco málo jsme se přeci jen rozhodli dodělat za chodu. V první řadě je to Forum, které bude fungovat na osvědčené platformě php BB - tu používá velké množství diskusních serverů. V řadě druhé jde o provázání s předním sportovním webem Moto-racing.cz, ze kterého budeme přejímat veškeré sportovní dění.

Historie

Už v roce 1999 se uvažuje o spuštění internetového serveru superbike-online.cz, jedná se spíš o představy a dohady a nějakou dobu ještě trvá, než nápad nabere skutečných rozměrů.

Je tu jaro roku 2000 a světlo světa spatřily naše první internetové stránky nesoucí jméno Superbike. Všude bylo spousty otazníků, jak se takové stránky ujmou, jestli se udrží a podobně. Ovšem již v prvním měsíci existence stránky navštívily stovky čtenářů. Začali jsme testovat motorky, z nichž tou vůbec první se stala Suzuki 800 Marauder, kterou jsme ještě ani zdaleka neměli zapůjčenou od dovozce. Ptáte se na ohlas? Velkolepý. Možná tomu bylo proto, že v sedle seděla krásná Renata, snad to bylo tím textem, každopádně ke stovkám čtenářů rychle přibývaly další, ze stovek se stali tisíce a návštěvnost prudce rostla.

Netrvalo dlouho a byl tu náš první velký krok - oslovení dovozce, protože půjčovat si motorky od kamarádů, bylo prostě dlouhodobě neúnosné a touto cestou jsme se vydat nechtěli. Tím prvním velkým dovozcem byla Yamaha. Ta nám sice na naše první testovací kilometry přibalila Petra Mariana, který bedlivým okem sledoval naše jezdecké nadání, ale patrně jsme udělali velký dojem, protože následovaly zápůjčky dalších strojů. V roce 2001 jsme si zajezdili na testovačkách již od třech dovozců a jejich počet roste rok od roku stejně jako přízeň našich čtenářů.

Těm jsme od prvního dne existence Superbiku připravovali spoustu novinek, testů, závodů, jenže stále nám chybělo něco, čím bychom vás čtenáře doslova šokovali a získali si tak vaši přízeň doslova napořád. Dosti tomu pomohly Koťátka, tedy fotografie krásných dívek na motocyklech, která vznikla v hlavě Tomáše Němce a za několik let existence se zabydlela snad ve všech lepších časopisech.

Současnost

A co se stalo v roce letošním? Superbike prošel největší změnou za celou dobu svojí existence. Připravili jsme pro vás moderní redakční systém, díky kterému s námi můžete komunikovat i vy čtenáři. Na závěr se sluší poděkovat za přízeň a podporu všem fajn lidem, kteří nám celou dobu pomáhali. Díky dovozcům motocyklů, kteří nám od začátku věřili a umožnili testovat své stroje. A hlavně našim čtenářům, kteří nám zůstali po celou dobu věrni. Doufáme, že to tak bude i nadále a s novým vzhledem, systémem a filosofií přijdou i noví čtenáři.

Navigace

Přihlášení:
Registrace
RSS