Superbike-online.cz

Test Blata 125 BXM: S Blatou na horách

12.července Jiří Hora

Další zastávkou dlouhodobého testu s Blatou 125 BXM byly Krušné hory…

Jak jsme nedávno slibovali, jsme tu zase s dalšími postřehy z testování blanenského motardu. Najeli jsme další kilometry a vzali tuto „malorážku“ do větších kopců, které na nás čekaly v Krušných horách. V kopcích přišlo příjemné překvapení, ale také jedno malé zaváhání...

Reportaz Blata BXM 125 krusne hory 06V posledních dnech to s počasím nebylo zrovna veselé a tak jsem čekal na okamžik, kdy alespoň na chvilku vyjde sluníčko, abych mohl tu „malou potvoru provětrat“:) Dočkal jsem se a tak vyrážím z garáže rovnou směr hory. Přesto, že to nemám nijak daleko, po několika kilometrech mě zastihnul silný vítr. No co, vracet se nebudu a v ten okamžik dostávám nápad na focení...

Dorazil jsem do úpatí a vrhám se do prvního krpálu, no stálo to sice víc kvaltů dolů, než jsem si myslel, ale zase to sviští. Dvojnásob tady platí už otřepaná fráze „motor točit, točit a zase točit!“ Jakmile se s otáčkama dostanu pod 8000 ot./min je to utrpení pro oba, jak pro mě tak pro motorku. Ve vysokých otáčkách je Blata 125 BXM prostě ve svém živlu!

Reportaz Blata BXM 125 krusne hory 11Hodně mě překvapilo, jak se motorka chovala, akceleroval jsem skoro stejně jako na rovině, logicky s nižšími kvalty. Chtělo to pořád si hrát s řazením, nahoru, dolů, cesta na kopec byla totiž samá vracečka, kde jsem řadil i jedničku. Tady přišlo malinkaté zaváhání. Při projíždění ostrých zatáček jsem tam totiž někdy ne a ne tu jedničku dostat, dalo to více práce a více hraní si s páčkou řazení a někdy jsem ji tam musel prostě pořádně „kopnout“.

Závěrem bych chtěl shrnout celý den testování, při něm jsem do kopců najel něco kolem 70-ti kilometrů, celkově pak něco kolem 120-ti. Blata fungovala bezchybně a při sjezdu mě nečekalo ani žádné nepříjemné překvapení v podobě vadnutí brzd. Brzy se chystáme na další příspěvek. Uvidíme, co nám Blata ještě ukáže.

Přidat komentář 9

Navigace

Přihlášení:
Registrace
RSS