Superbike-online.cz

Dovolená na motorce: rakouská jezera

30.května Ondra Mašek

V Horním Rakousku nedaleko Salzburgu se pod alpským masivem nachází soustava několika jezer jak stvořených k rekreaci.

Jezera v Rakousku

Rakouska jezera_01Výjimečná jsou svojí neskutečnou čistotou, která se dá přirovnat k hotelovému bazénu. Pokud si myslíte, že to bude ledárna nevhodná na koupání, musím vás ubezpečit, že v letních měsících má voda 22 i víc stupňů. Záleží na poloze a hloubce jezera. Až vás čvachtání omrzí je zde v okolí neskutečné množství různě širokých a zakroucených silniček a průsmyků s kvalitním povrchem, na kterém si to 100%-ně užijete. Pokud hledáte kulturu, můžete zajet na prohlídku Salzburgu (web) a navštívit místní hrad, a pak se projít v překrásné zahradě Mirabell. Trochu blíže k jezerům jsou různé lanovky a vláčky, které vás vyvezou na okolní hory. Nedaleko je i Dachstein a jeho tři jeskyně. Je toho spousty a zaleží jen na vás a taky na co maté ojra J. Ubytovacích míst je tu spoustu s různými cenami a komfortem - od hotelu, soukromých penzionů po kempy (web) . A protože je tato oblast vzdálená od Mladé Boleslavi jen cca 400km, stačí vám na její návštěvu klidně i prodloužený víkend.

Cesty ze Středních Čech

Varianta 1

Rakouska jezera_06Tohle je pro motorkáře nejzáživnější, kromě dálnice na Příbram se jede po silnicích 1. a 2. třídy, v Německu a Rakousku s kvalitním povrchem, takže se trochu svezete.

Příbram – Strakonice – Vimperk – Strážný – Passau – Schärling – Reid im Innkreis – pak už záleží k jakému jezeru.

Varianta 2

Rakouska jezera_08Tato trasa se dá absolvovat buď po státovkách zadarmo, nebo se v Linzu koupí známka a najede se na dálnici. Ale obojí je pro motorkáře dost nezáživné, samá rovina, žádné kopce.

Benešov – České Budějovice – Český Krumlov – Studánky – Linz – Wels – Vocklabruck - pak už záleží k jakému jezeru.

Jak jsem to jel já

Využil jsem na to svátky 5. a 6. července, takže čtvrtek až neděle.

Čtvrtek

Odjezd Příbram – Strakonice – Vimperk – Strážný – Passau – Schärling – Reid im Innkreis – jezero Mondsee – kemp u Sankt Lorenz

Pátek

Sankt Lorenz – Sankt Gilgen – Fuschl am See – Salzburg (prohlídka, města, hradu, zahrad) – Hallein (prohlídka města) – směr Ebenau – několik km před Ebenau odbočka doprava na krásnou úzkou silničku do Faistenau – přes hory do Fuschl am See - Sankt Gilgen - Sankt Lorenz.

Sobota

Rakouska jezera_11Sankt Lorenz - Sankt Gilgen – Bad Ischl – Bad Goisern – Hallstatt – Obertraun a kousek za nim jeskyně Koppenbrűllerhőhle – Bad Aussee- zajížďka k Grundlsee - Bad Goisern - Bad Ischl prohlídka města stoji za to – směr Ebensee – Mitterweißenbach – krásná cesta s minimem provozu do Weißenbach am Attersee - Sankt Lorenz

Neděle

Sankt Lorenz – Vocklabruck - po statovce – Wels – Linz – Studánky - Český Krumlov – a domu

Hodně info najdete na Alpy.net

Praktické informace

Rakouska jezera_12Ubytování v krásných kempech (2 x moto,1stan, 2 lidi) od 12Є/noc a víc, penzion 16Є/os se snídaní a víc. Vstupy do památek a jeskyní jsou ve srovnání s našimi dražší, ovšem záleží na atraktivitě místa, návštěvním okruhu atd.

Přidat komentář 1

Navigace

Přihlášení:
Registrace
RSS